Храм Святого Преподобного Агапіта Печерського міста Коломиї

Історія Храму

Ідея заснувати каплицю в Коломийській дитячій лікарні виникла, ще в 1993 році, у її засновників: Головного лікаря Цигана Миколи Михайловича та настоятеля Храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Гвіздець митр. прот. Василя Гаврилюка.

Вони й доклали великих зусиль у створенні Храму. Згодом з’явилась освячена кімнатка, в якій мають можливість задовольнити свої духовні потреби хворі дітки, їхні рідні та медичні працівники.

В 1995 році відбулось освячення каплиці-храму на честь Святого Преподобного Агапіта Печерського – лікаря Києво-Печерського монастиря. Саме тими днями минало 900 років з дня його смерті.

В освяченні каплиці взяли участь: о. Василь Гаврилюк, о. Микола Ужитчак, о. Володимир Липко, о. Андрій Григорчук та о. Микола Юрчук.

На свято прибули заступник голови обласної ради М. Петрина, заступник голови районної ради М. Олексюк, головний лікар району І. Токар, депутати обласної і районної рад. Як відзначив М. Петрина, щоб відродити націю необхідно зміцнити два її крила – релігію та національну свідомість. Тож нехай скромна лікарняна Святиня сприяє цьому.

Були присутні старша медсестра Лук’янчук Марія Василівна, яка і по сьогодні піклується каплицею, а також працівники, пацієнти та відвідувачі лікарні.

З 1995 року богослужіння проводили священики Коломийської Єпархії.

З 2001 року служіння розпочав о. Петро Венгренович.

З вересня 2015 року, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана (Гатали), в лікарняному Храмі звершує богослужіння ієрей Юрій Кадинський.

Настоятель Храму

Ієрей Юрій Кадинський народився 6 травня 1984 року в місті Коломия Івано-Франківської області, в сім’ї робітників.

З 1991 по 2001 роки навчався в Коломийській ЗОШ № 2 та отримав повну середню освіту.

З 2001 по 2007 роки – навчався на богословському відділенні при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, по закінченні якого отримав диплом про повну вищу освіту за спеціальністю «Релігієзнавство» та здобув кваліфікацію релігієзнавця, викладача релігієзнавчих дисциплін та диплом про вищу богословську освіту Київської Православної Богословської Академії УПЦ КП.

2 лютого 2008 року – в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Нижній Вербіж повінчаний з Грищук Юлією Вікторівною.

19 серпня 2008 року – в Храмі Преображення Господнього міста Мукачево Єпископом Ужгородським і Закарпатським Кирилом (Михайлюком) рукоположений в сан диякона, а 28 серпня цього року – в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці міста Мукачево – в сан священика.

24 серпня 2008 року – з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагороджений медаллю “1020 років хрещення Київської Руси-України”.

24 грудня 2008 року – прийнятий в клір Коломийської Єпархії.

16 листопада 2012 року єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) призначений настоятелем Храму Всіх святих землі Української міста Коломиї.

26 квітня 2016 року – до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліано нагороджений Набедреником.