Храм Святого Праведного Симеона Богоприїмця та Пророчиці Анни міста Коломиї

Історія Храму


У затишному і мальовничому куточку славного писанкового міста Коломиї працює на допомогу людям і на славу Божу чудовий заклад милосердя – геріатричний пансіонат.

У стінах двоповерхової будівлі, збудованої у 1972 році, знайшли свій прихисток 125 перестарілих та одиноких людей, для яких були забезпечені сприятливі умови проживання.

Із часу проголошення Незалежності України та відродження духовності виникла потреба у створенні Храму в приміщенні геріатричного пансіонату.

В 1996 році – за підтримки керівництва закладу було споруджено невеличку каплицю, де проводились богослужіння за участю різних християнських конфесій.

15 червня 2008 року, на свято П’ятидесятниці, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Іоана (Бойчука), в приміщенні актового залу пансіонату вперше була звершена Божественна Літургія для новозаснованої громади Святого Праведного Симеона Богоприїмця та Пророчиці Анни, яку відслужив ієрей Андрій Лінкевич.

2012 року – настоятелем Храму призначений ієрей Юрій Кадинський.

У 2014 році, за сприяння Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана (Гатали), для актового залу меценатами із села Верхній Вербіж був придбаний сучасний великий телевізор.

Чисельність і активність віруючих поступово збільшується, відбувається внутрішнє оновлення Храму, проводяться систематичні богослужіння та духовні бесіди.

За підтримки благодійників для мешканців пансіонату організовуються різноманітні заходи, а також закуповуються подарунки на свято Миколая.


Настоятель Храму

Ієрей Юрій Кадинський народився 6 травня 1984 року в місті Коломия Івано-Франківської області, в сім’ї робітників.

З 1991 по 2001 роки навчався в Коломийській ЗОШ № 2 та отримав повну середню освіту.

З 2001 по 2007 роки – навчався на богословському відділенні при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, по закінченні якого отримав диплом про повну вищу освіту за спеціальністю «Релігієзнавство» та здобув кваліфікацію релігієзнавця, викладача релігієзнавчих дисциплін та диплом про вищу богословську освіту Київської Православної Богословської Академії УПЦ КП.

2 лютого 2008 року – в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Нижній Вербіж повінчаний із Грищук Юлією Вікторівною.

19 серпня 2008 року – Преосвященним Єпископом Ужгородським і Закарпатським Кирилом (Михайлюком), у Храмі Преображення Господнього міста Мукачево, рукоположений в сан диякона, а 28 серпня цього року – в Храмі Успіння Пресвятої Богородиці міста Мукачево – в сан священика.

24 серпня 2008 року – з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагороджений медаллю “1020 років хрещення Київської Руси-України”.

24 грудня 2008 року – прийнятий в клір Коломийської Єпархії.

16 листопада 2012 року єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) призначений настоятелем Храму Святого Праведного Симеона Богоприїмця та Пророчиці Анни міста Коломиї.

26 квітня 2016 року – до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліано нагороджений Набедреником.