Храм Вмч. Димитрія Солунського села Лісна Велесниця

Історія Храму


В серпні 1991 року, з ініціативи мешканців села Лісна Велесниця Надвірнянського району на території початкової школи розпочалось будівництво Храму на честь Святого Великомученика Димитрія Солунського.

З духовним піднесенням всі мешканці села включилися в будівництво церкви, допомагаючи власними коштами та будівельними матеріалами.
Майстри Лісної Велесниці та довколишніх сіл докладали значних зусиль, щоб побудувати та оздобити церкву.

8 листопада 1993 року, на свято Дмитрія Солунського Храм було освячено.

Іконостас для церки виготовили майстри з с. Лісна Терновиця, а оздоблювали золотом і розписували храм майстри зі Львова.

В 1997 році дерев’яну підлогу було замінено керамічною плиткою, а 1998 року церва була обгороджена дерев’яним парканом.

З того часу й по сьогоднішній день громада села весь час опікується Святинею. Її стараннями було оновлено сходи та збудовано накриття над ними. Також встановлено металопластикові вікна й металеві двері. Дерев’яну огорожу замінено на викладену із каменю.

В останній час збудовано дзвіницю, а церковне подвір’я вимощене бруківкою.

На пожертви та стараннями громади всередині Храм має святковий та охайний вигляд.

Настоятелями церкви в різний час були:
о. Михайло Дяк
о. Василь Филик
о. Олег Траско
о. Любомир Траско
о. Микола Винник
о. Володимир Солоджук

Настоятель Храму


Ієрей Володимир Солоджук народився 9 квітня 1989 року в селі Чортовець

 Городенківського району Івано-Франківської області в родині робітників.

У 1996 – 2006 рр. – навчання у Коломийській загальноосвітній школі І-ІІІ степенів.

У 2006 році розпочав навчання в Чернівецькому національному університету ім. Юрія Федьковича за спеціальністю “Теологія” та “Релігієзнавство” (заочна форма навчання).

У 2011 році отримав повну вищу освіту за спеціальністю “Релігієзнавство”, здобувши кваліфікацію релігіє знавця та викладача філософсько-релігієзнавчих дисциплін.

7 червня 2012 року закінчив Чернівецький національний університет за спеціальністю “Тологія”, успішно захистивши магістерську роботу на тему: “Специфіка богословської концепції святого Апостола Павла ісагогіко-екзкгетичний та герменевтичний аспекти” та здобувши кваліфікацію “Магістр Богослів’я”.

12 лютого 2012 року, за Божественною літургією в Трьохсвятительському університетському храмі м. Чернівці Високопреосвященним Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм (Рудюком) хіротонізований в сан диякона.

4 березня 2012 року, в 1-шу Неділю Великого посту в Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) рукоположений в сан священика.

Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) призначений настоятелем парафії Святого Димитрія Солунського села Лісна Велесниця Надвірнянського благочиння.

15 квітня 2014 р. – до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном (Гаталою) нагороджений правом носіння Набедреника.