Храм Свтятителя Миколая Чудотворця села Остапківці

Історія Храму

Найдавніші письмові відомості про Храм у селі Остапківці датуються 5 жовтня 1475 року, коли поміщик із Гвіздця Прокопович заснував у селі парафіальний костел, і «приписав» до нього свою власність: села Малий і Великий Гвіздець, Видинів, Рудники та Сороки.

У відомостях, поданих за 1615 – 1623 роки згадується, що цей костел був знищений татарами.

Щодо часу початку будівництва теперішньої церкви Святого Миколая Чудотворця, на жаль, не відомо, але час завершення та освячення відомі достеменно – це 1855 рік.

Для будівництва церкви, як і для більшості навколишніх церков, дерево, привозили з гір. Спочатку церква була покрита гонтою, а вже в новітні часи – бляхою та до сьогодні продовжує захоплювати своєю унікальною сакральною красою.

Протягом вже 160 років парафіяни своєю жертовною працею підтримують як зовнішню так і внутрішню красу Божого Храму.

19 грудня 2001 року – з нагоди престольного свята, з архіпастирським візитом Храм відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук) та нагородив громаду благословенною Архієрейською Грамотою.

У 2008 році Єпископ Іоан (Бойчук) освятив оновлені розписи церкви.

10 листопада 2013 року – з нагоди святкування 640 -ї річниці села та 1025-ліття Хрещення України-Руси Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан з Архіпастирським візитом відвідав Храм Святителя Миколая Чудотворця села Остапківці, де очолив Архієрейську Божественну Літургію.

Також, в цей день Преосвященний Владика Юліан здійснив освячення встановленого неподалік від церковного подвір’я Хреста на честь 1025- ліття Хрещення України-Руси та 640-річчя першої писемної згадки села Остапківці, водосвятну купіль та викопану криницю.

8 листопада 2020 року, в неділю 22-гу після П’ятидесятниці, коли Церква Христова вшановує пам’ять Святого Великомученика Димитрія Солунського, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, з нагоди 165-ліття Святині, із Архіпастирським візитом відвідав Храм Святителя Миколая Чудотворця села Остапківці, Коломийського благочиння, де, у співслужінні духовенства, звершив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Цього дня Преосвященний Владика Юліан нагородив Подяками Єпархіального Управління: релігійну громаду Храму, Костюка Дмитра Дмитровича, Денисюка Дмитра Петровича, Непийводу Ірину Михайлівну, Вахняк Світлану Василівну та Гищука Дмитра Дмитровича. Також активним парафіянам Владика Юліан вручив пам’ятні подарунки.

Настоятель Храму

Протоієрей Юрій Юрчук народився 3 травня 1981 року в селі Вікно Городенківського району Івано-Франківської області.

У 1988 році пішов у перший клас Вікнянської дев’ятирічної школи, яку закінчив у 1996 році.

З 1996 по 1998 рік – навчався у Городенківській ЗОШ № 1.

У 1998 році вступив на перший курс Чернівецького Національного Університету ім. Юрія Федьковича на філософсько-теологічний факультет.

В 2000 році перевівся на третій курс Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 2002 році. Цього ж року одружився.

2 червня 2002 року – у Свято-Володимирському Патріаршому Кафедральному Соборі Патріархом Філаретом рукоположений у сан диякона, а 19 червня цього року – у сан священика та призначений настоятелем Свято-Миколаївської церкви Яготинського району Київської Єпархії.

22 квітня 2003 року – до Дня Святої Пасхи Христової нагороджений Набедреником Патріархом Київським і всієї Руси-України.

У 2004 році – призначений настоятелем Свято-Троїцької церкви села Виповзки Переяслав-Хмельницького району Київської Єпархії.

У 2007 році – переведений у клір Коломийської Єпархії.

22 липня 2007 року – призначений настоятелем Храму Святителя Миколая села Стебні, Верховинського благочиння.

9 жовтня 2007 року – нагороджений правом носіння Камилавки.

9 жовтня 2009 року – нагороджений Наперсним Золотим Хрестом.

14 квітня 2014 року – до Дня Святої Пасхи Христової Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном возведений у сан Протоієрея.

23 грудня 2014 року – призначений настоятелем Храму Святителя Миколая Чудотворця села Остапківці, Коломийського благочиння.

8 листопада 2020 року, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений правом носіння Хреста з оздобами.