Храм Пресвятої Тройці села Верхній Ясенів

Історія Храму

Храм Пресвятої Тройці села Верхній Ясенів споруджено в 1882 році. Відповідно до історичних відомостей його освячення відбулося в 1900 році.

Унікальним для тогочасного храмобудівництва стало використання бруса при зведенні стін та перекриття.

Сама будова являє собою хрестовидну, п’ятикупольну споруду з прибудовами (останні є двома критими ганками біля центрального і бічного входу).

За першопочатковим задумом зодчих, церква була вкрита гонтою, однак через габаритність, висоту між дахами, складні метеоумови згодом (у 30-х роках ХХ століття та 2000-х) покриття було замінено на металеве.

У міжвоєнний період громадою було облаштовано прилеглу до церкви територію та встановлено у дзвінниці три дзвони. Також важливою подією того часу було внутрішнє оздоблення вівтаря, що як і сама споруда, стало взірцем тогочасного церковного мистецтва.

Завдяки стійкості і твердості у православній вірі прихожан, Храм не був закритий в часи безбожної радянської окупації Західної України, що дозволило не тільки зберегти сакральну споруду Гуцульщини, а й у 70-х роках здійснити розпис його основної частини.

Вже у наш час, під керівництвом настоятеля Храму митрофорного протоієрея Михайла Гергелюка і стараннями парафіян, було проведено внутрішні та зовнішні реставраційні роботи.

9 червня 2014 року – в День Святого Духа, із Архіпастирським візитом Храм відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан та звершив урочисту Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Настоятель Храму

Митрофорний протоієрей Михайло Гергелюк народився 24 березня 1961 року в селі Гончарівка,

Івано-Франківської області.

В 1968 році пішов у перший клас Тлумацької середньої школи, яку закінчив у 1978 році.

З 1978 по 1979 рік – навчався в Отинійському училищі електрифікації та зв’язку.
1979-1981 рр. – військова служба в армії.

З 1981 року працював електромеханіком та продовжив навчання у технікумі м. Бережани, де отримав диплом за спеціальністю інженера-енергетика.

1990 року вступив у Львівську Духовну Семінарію.

28 липня 1991 року – Єпископом Івано-Франківським та Галицьким Андрієм (Абрамчуком) рукоположений у сан Диякона.

5 січня 1992 року – Єпископом Івано-Франківським та Галицьким Андрієм (Абрамчуком) рукоположений в сан Священика та направлений на пастирське служіння у село Живачів, Тлумацького благочиння.

Із серпня 1992 року розпочав служіння у Верховинському благочинні у селах Зелене і Бистрець.

У 1993 році – був настоятелем храмів сіл Красноїлля та Замагора.

В 1996 року призначенний настоятелем Храму Пресвятої Тройці села Верхній Ясенів.

Остання нагорода – право носіння Митри (2009 рік).

Разом із дружиною Тамарою виховав двох синів.