Храм Пресвятої Тройці села Шепіт
Історія Храму
1990 року, за промислом Божим, засновано парафію у селі Шепіт.
Раніше мешканці села належали до парафії Вознесіння Господнього села Брустори і їм доводилось долати понад сім кілометрів, щоб бути на богослужіннях. Таким чином необхідність побудови церкви у селі Шепіт була очевидною.
Першим священиком, який тут служив, був митр. прот. Володимир Лучко. Він освятив місце під Храм та цвинтар і відслужив першу Божественну Літургію. Того ж року він освятив паски на Воскресіння Христове.
1992 року було закладено камінь під будівництво Храму благочинним Косівського благочиння отцем Дмитром Близнюком та священиком Михайлом Матіїшиним.
Храм зводився під керівництвом майстрів Дручківа Степана Танасійовича, Ребарука Івана Юрійовича, Петріва Івана Лук’яновича.
1992 року також побудовано дерев’яну дзвіницю, три дзвони якої були придбані стараннями директора радгоспу «Брусторівський» Петріва Михайла Петровича.
21 вересня 1996 року – в день свята Різдва Пресвятої Богородиці Митрополит Галицький Андрій освятив Храм, звершив урочисту Божественну Літургію у співслужінні багаточисельного духовенства та нагородив парафіян грамотами за сумлінну і жертовну працю.
1998 року, в День Святої Тройці, парафію відвідав Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук), відслужив урочисту Літургію і освятив розписи Храму
21 вересня 1999 року, із Архіпастирським візитом Храм відвідав Єпископ Іоан, звершив Архієрейську Божественну Літургію, освятив могилу на церковному подвір’ї та нагородив настоятеля отця Івана Петращука Наперсним Хрестом.
21 вересня 2004 – Храм відвідав Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук), звершив Божественну Літургію і нагородив настоятеля отця Івана Петращука Хрестом із оздобами.
2007 року – парафію відвідав Єпископ Іоан (Бойчук), освятив Святий Престол, Жертовник, Горне місце, тетрапод і нагородив релігійну громаду та активних парафіян Архієрейськими Грамотами.
27 вересня 2009 року – із Архіпастирським візитом парафію відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Іоан та, у співслужінні духовенства, звершив Божественну Літургію.
2015 року, в День Святої Тройці, із Архіпастирським візитом Храм відвідав Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, звершив Архієрейську Божественну Літургію, освятив іконостас та, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, нагородив Благословенною Патріаршою Грамотою настоятеля Храму митр. прот. Івана Петращука і релігійну громаду Храму. Також Владика Юліан освятив іконостас у Храмі Святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії села Шепіт.
21 вересня 2016 року, – Храм відвідав Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, у співслужінні духовенства звершив урочисту Божественну Літургію, під час якої рукоположив у сан Священика диякона Миколу Петращука.
Храм побудований в центрі села Шепіт на горі Кородистий і як могутній корабель пливе по життєвому морю, благословляючи і спасаючи своїх вірних. На території парафії побудовано і освячено 33 каплиці, 30 придорожніх хрестів, 5 скульптурних зображень Божої Матері, одне скульптурне зображення Господа Ісуса Христа, 2 могили борцям за волю України та Храм-каплиця Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, яка збудована на власні пожертви настоятеля митр. прот. Івана Петращука.
Від початку заснування парафії створено церковний хор, який своїми піснеспівами прикрашає Богослужіння у Храмі та, 12 червня 2016 року, під керівництвом Пентелюка Михайла Петровича, став лауреатом ІІІ-го Фестивалю церковних хорів ”Піснеспіви душі” в місті Коломия.
Настоятель Храму
Митрофорний протоієрей Іван Петращук народився 28 червня 1966 року в селі Шепіт Косівського району Івано-Франківської області.
Протягом 1973-1981 рр. навчання в Шепітській ЗОШ І-ІІ ступенів.
1981-1983 рр. – навчання в Брустурівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
З 1984 по 1986 рр. – військова служба в армії.
1987 року – одружився із Петрів Марією Василівною.
1993-1997 рр. – був псаломником у Храмі Вознесіння Господнього села Брустури.
1994 – 1998 рр. – навчання в Київській духовній семінарії.
28 червня 1997 року – Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) рукоположений в сан Диякона, а 13 липня того ж року – в сан Священика.
В липні 1997 року – призначений настоятелем Храму Пресвятої Тройці села Шепіт, Косівського благочиння.
9 серпня 1999 року – нагороджений Наперсним Хрестом.
1 квітня 2004 року – нагороджений Хрестом з оздобами.
21 вересня 2009 року – нагороджений правом носіння Митри.
Також нагороджений рядом державних нагород, зокрема Орденом Богдана Хмельницького І ступеня.