Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Хороцево

Історія Храму

Будівництво Храму села Хороцево розпочали у 1992 року перед святом Успіння Пресвятої Богородиці.

Ініціатором будівництва виступив священик Микола Химин та громада села Хороцево. В тому ж році було освячено місце під цвинтар (раніше спочилих хоронили на цвинтарі села Білоберізка).

Матеріал для будівництва церкви підготовляли: Максим’юк Микола Юрійович, Тимофійчук Іван Юрійович та Іванюк Василь Миколайович.

Майстри, які зводили Храм: Шарабуряк Іван Ілліч, Шарабуряк Танасій Ілліч, Шарабуряк Василь Ілліч, Дудидра Юрій Миколайович та Фецяк Михайло Михайлович.

Покривали церкву бляхою: Тафійчук Юрій Васильович, Тафійчук Василь Юрійович та Понеполяк Дмитро. Вікна та двері для Святині виготовили: Чорнищук Андрій Іванович, Гайферук Іван Дмитрович, Шарабуряк Василь Ілліч.

1993 року з приходом нового настоятеля, священика Дмитра Петльохи, будівництво продовжилось.

В 1995 році зусиллями громади та за ініціативи настоятеля для Храму придбали дзвін вагою 90 кг і освятили на честь Святого Великомученика Димитрія Солунського.

Стараннями громади Святиня зростала і 8 листопада 1997 року Єпископом Коломийським і Косівським Іоаном (Бойчуком) Храм було освячено.

В 2000 році на церковному подвір’ї викопано криницю.

У 2010 році на подвір’ї Храму побудовано каплицю.

2014 року вимостиили кам’яні доріжки до Храму та дзвінниці. Також цього року Михайлюк Людмила Сергіївна пожертвувала для церкви новий Євхаристичний набір.

Протягом 2013 – 2015 року закуплено всі комплекти священичих облачень.

Священики, які служили в Храмі:

о. Микола Химин (1992 р.),

о. Дмитро Петльоха (1993 р. – і на даний час).

Настоятель Храму

Митр. прот. Дмитро Петльоха народився 23 січня 1964 року в селі Тишківці Городенківського району, Івано-Франківської області.

1971 – 1981 рр. – навчання в середній школі.

1982 року розпочав іподияконувати у Єпископа Івано-Франківського і Коломийського Макарія.

З 1988 по 1992 рік навчався в Санкт-Петербургській Духовній Семінарії.

9 серпня 1992 року – Митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Андрієм (Абрамчуком) рукоположений в сан Диякона, а 16 серпня того ж року –у сан священика.

23 серпня 1992 року – призначений настоятелем Храму села Красноїлля, Верховинського благочиння.

30 березня 1993 року – призначений настоятелем Храму в села Білоберізка та Храму села Хороцево, Верховинського благочиння.

10 квітня 2017 року – з благословення Святійшого Патріарха Філарета, до Дня Святої Пасхи Христової, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений правом носіння Митри.