Храм Чуда Архістратига Михаїла села Замагора

Історія Храму

На барвистих схилах мальовничих Карпатських гір, за горою Магура (звідки і походить назва) розкинулось село Замагора. Перша письмова згадка про село датується 1752 роком, проте в селі ніколи не було своєї церкви. Тому замагоряни завжди тягнулися до храмів найближчих сіл: Верховини, Красноїлля, Ільців за духовною поживою і опікою

З настанням Незалежності України жителі села гуртуються навколо спільної ідеї – будівництва своєї Святині.

Протягом 1994 – 1995 років, за настоятеля отця Юрія Мануляка, зводиться дзвінниця, яка використовується як тимчасове приміщення для богослужінь.

1996 року – встановлено дзвони.

19 лютого 2000 року – Єпископ Коломийський і Косівський Іоан (Бойчук) настоятелем парафії призначив священика Михаїла Мануляка.

19 вересня 2010 року – Єпископом Іоаном закладено перший камінь майбутнього Храму в честь свята Чуда Архістратига Михаїла в Хонах.

Згодом силами громади в селі замайорів величний, золотоглавий Храм, в якому втілилися кращі риси народної дерев’яної церковної архітектури.

20 червня 2014 року – настоятелем Храму призначено ієрея Володимира Максим’юка.

22 червня 2014 року, – в день пам’яті Всіх святих землі української, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан звершив Чин освячення новозбудованого Храму.

З січня 2015 року, – з благословення Преосвященного Владики Юліана при Храмі діє Катехитична школа.

Громада й надалі працює над внутрішнім оздобленням Святині та облаштуванням церковного подвір’я.

Настоятель Храму

Протоієрей Володимир Максим’юк народився 27 січня 1987 року в селі Красноїлля, Верховинського району Івано-Франківської області в сім’ї робітників.

 Верховинського району Івано-Франківської області в сім’ї робітників.

У 2005 році закінчив Красноїльську ЗОШ I-III ступенів і вступив на I-й курс філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, спеціальність «Релігієзнавство», який закінчив в 2009 році. Того ж року був зарахований на II-й курс Чернівецького духовного училища, спеціальність «Богослів’я», де навчався до 2012 року.

16 червня 2011 року – Святійшим Патріархом Київським і всієї Русі України Філаретом нагороджений Благословенною Патріаршою Грамотою.

17 липня 2012 року одружився із Уляною Дідушко.

2 серпня 2012 року – у Храмі Святого Пророка Іллі села Голови Преосвященним Єпископом Іоаном (Бойчуком) рукоположений в сан Диякона.

12 серпня 2012 року – у Храмі Різдва Іоана Предтечі села Рикалівка Преосвященним Єпископом Іоанном (Бойчуком) рукоположений в сан Священика і призначений настоятелем Храму Вознесіння Господнього села Чорна річка, Верховинського благочиння.

15 квітня 2014 року – Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном (Гаталою) нагороджений Набедреником.

20 червня 2014 року – призначений настоятелем Храму Чуда Архістратига Михаїла в Хонах села Замагора.

22 червня 2014 року – Єпископом Юліаном ногороджений Камилавкою.

11 квітня 2017 року – до Дня Святої Пасхи Христової, Преосвященним Єпископом Коломийським і Косівським Юліаном нагороджений Наперсним Хрестом.