Життя Святого Пророка Осії (30 жовтня)

Святий Пророк Осія походив із коліна Іссахарового. Він жив у VIII ст. до Різдва Христового в Ізраїльському царстві та був сучасником святих пророків Ісайї, Михея та Амоса.

У той час багато його одноплемінників, забувши Істинного Бога, поклонялися ідолам. Святий Пророк своїми мудрими настановами знову навертав їх до істини та благочестя. Викриваючи беззаконня жителів Ізраїля, Пророк Осія сповіщав їм великі лиха від чужинців і переселення в Ассирійський полон.

Майже за тисячу років до пришестя Спасителя Святий, через Святого Духа, передбачив, що припиниться Старозавітне жертвоприношення і не буде Ааронового священства (Ос.3, 5) та що по всій землі пошириться істинне Богопізнання (Ос.2, 20).

Також пророкував Осія і про Христа: що Він повернеться з Єгипту (Ос.11, 1; пор. Мф.2, 15), триденне воскресне (Ос.6; пор. 1Кор.15, 4) і переможе смерть (Ос.13, 14; пор. 1Кор.15, 54-55).

Пророцтва Святого Пророка Осії включені в число книг Святого Письма.

У пророцтвах Осії міститься: 1) викриття сучасного йому нечестя, ідолопоклонства і морального розбещення, також викриття дружби єврейського народу з язичницькими народами та заклик до покаяння і виправлення; 2) загрози ассирійським полоном; 3) розраду через пророцтво про звільнення з полону і про настання Царства Месії, яке зображується в образі земної величі.

Пророцтво про повернення Месії з Єгипту знаходиться в 11 главі книги Пророка Осії. Перераховуючи милості Свої євреям, Господь говорить: “З Єгипту покликав Я Сина Мого” (Ос.11, 1). На це саме місце вказує євангеліст Матвій, коли говорить: “щоб збулося сказане від Господа пророком, який провіщає: Із Єгипту покликав Я Сина Мого” (Мф.2, 16).

Пророк Осія прожив багато років і помер у глибокій старості, за 820 років до Різдва Христового, і був похований мирно в своїй землі.