ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Христос Воскрес!

У світлосяйні дні великого свята Воскресіння Христового, Свята Православна Церква в повноті розкриває перед нашим, очищеним вірою, розумом і серцем вічну любов Божу, бо нас ради людей і нашого ради спасіння «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував».

Цього року небо і земля, весь світ видимий і невидимий, уся християнська родина святкує разом смерті умертвіння, пекла зруйнування, початок іншого, вічного життя, празників Празник і Торжество із торжеств Пасху Божу спасительну, радісно прославляючи Джерело життя Воскреслого із гробу Христа Життєдавця.

У ці святі дні ми вітаємо один одного словами «Христос Воскрес». Ці слова з’єднують небо і землю, творіння з Творцем, людину з Богом, нас з ближніми. В цих словах – звістка перемоги і одкровення великої тайни, радість і любов, вічне блаженне життя. Вперше ці слова були промовленні учням Христовим, яких, після великого смутку, осінила безмежна радість. І з цієї пори ця благодатна вістка, протягом двадцяти століть, передається з роду в рід. Безліч душ і сердець вона підняла, потішила, воскресила для життя з Богом! І ми, недостойні діти Господні, з такою ж радістю говоримо один одному: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»

Віра людини у Христове воскресіння завжди була пов’язана з вірою у безсмертя душі, з торжеством добра, з вічним життям, з тим, що Христос живий і завжди з нами. Ця віра виявлялася в апостолів Христових після Його воскресіння, підтримувалася і зміцнювалася явленням Його в Єрусалимі, в Віфанії, по дорозі в Еммаусу, на горі Єлеонській. Як розповідає Священне Передання, апостоли, під час трапези, завжди залишали місце для Христа. І Йому, немов невидимо з ними присутньому, вони відкладали частину хліба. Один з апостолів говорив: «Браття, Христос посеред нас» і йому відповідали: «Є і буде». Так вони уявляли собі присутність Христа. Разом з вірою святі апостоли, а з ними і віруючі християни, в усі віки приносили Христу воскреслому дари любові і покаяння. Принесімо і ми нині дари Христу, що постраждав за нас і воскрес.

 Ми розуміємо, що Жертва Христова не зробила відразу усіх нас жителями раю. Господь наш Ісус Христос, Своєю безцінною Жертвою і славним Воскресінням, тільки дав нам можливість осягнути рай, дав нам надію, що ми вже не заручники смерті, але вільні у виборі своєї подальшої участі, вселив у нас віру на життя разом із Ним, як каже Апостол Павло: «Коли ж ми померли з Христом, то віруємо, що жити будемо з ним, знаючи, що Христос, воскреснувши з мертвих вже більше не вмирає» (Рим. 6:8-9). Ці слова Святого Письма вимагають у нас віри в те, що Христос приніс Себе в Жертву за кожного з нас, що за кожного була пролита Його Найсвятіша Кров, за кожного терзалося Його Святе Тіло, за кожного Він страждав, помер і воскрес. Ці незаперечні істини ми повинні постійно відтворювати у своєму серці і пам’ятати якою великою ціною ми відкуплені. (1 Кор.6:20) Ця віра потрібна нам, щоб міцно триматися на хитких дорогах життя і твердо йти шляхом приготування до спасіння.

В цьому році, ми святкуємо Воскресіння Христове в умовах військової агресії і окупації. Як нам радіти пасхальною радістю, коли хвиля протистоянь, людських жертв прокотилася по всій нашій країні? В час, коли Україну вороги видимі і не видимі, зовнішні і внутрішні розпинають, ми перебуваємо у скорботі, подібно ученикам Ісуса Христа, які плакали і ридали коли Учителя розіп’яли і Він помер на хресті. Але апостоли зраділи, побачивши воскреслого Господа. Христос Воскрес і закінчилися години і дні страждань, скорботи і сліз. Наступила радість і ця радість стала вірою для мільйонів людей. Вона дає нам силу перемагати смуток і тугу в нелегкий час. Вона єднає живих і мертвих в єдину родину. Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом, відтворює в людині образ Божий. Віримо, що Господь, який подолав смерть, допоможе нам, українцям, подолати неправду і зло, всіх ворогів, які сьогодні повстали проти України. Першими словами Спасителя до Його учнів після Воскресіння були: «Мир вам» (Ін.20.19). Сьогодні, ці слова ми сприймаємо з особливим значенням, вони пробуджують в нашій душі почуття правди і справедливості, досконалої любові між християнами, бо всі ми прагнемо миру.

У ці радісні дні, сердечно вітаючи Вас, всечесні отці, улюблені брати і сестри, благаю Спасителя, щоб завжди перебував з нами Своєю Благодаттю і сподобив усіх нас оспівувати чистим серцем Його славу.

Нехай Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа перебуває з усіма вами.

Єпископ Коломийський і Косівський Юліан

2014 рік