РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Кожного року радісно і з духовним піднесенням ми святкуємо найвеличнішу подію всіх часів – Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Сталося найбільше чудо, на яке тисячоліттями чекали старозавітні праведники, про яке провіщали пророки – Бог явився людям у тілі, ставши людиною. Це велике чудо, тому що невмістимий і нічим необмежений Бог вміщається в утробі Пресвятої Діви, невидимий Господь стає видимою людиною, Безначальний бере початок від людської плоті й крові. І все це для того, щоб кожного з нас визволити від гріха, прокляття і смерті. Господня Любов не могла дивитися, як ангели славословлять Його на небесах, а люди – на Його образ і подобу створені – страждають від гріха і смерті, зазнаючи мук від диявола. Яким є незбагненний, неосяжний, невидимий, всемогутній і всюдисущий Бог – така Його до нас, грішних, безмежна любов. Ми, навіть, не можемо уявити собі всю безодню божественної любові.

Своїм Різдвом, стражданнями, смертю і Воскресінням Син Божий знищив гріх і смерть в людській природі. Ось для чого Бог став людиною. Він став одним із нас, щоб грішника зробити святим, щоб смертного зробити безсмертним, щоб дати нам життя вічне і вічне блаженство. Вічність забезпечена нам Різдвом Христовим. Але якою вона буде для нас, залежить від нас. Що ми оберемо тут, на землі, з тим підемо у вічність. Оберемо Бога – будемо вічно блаженствувати з Ним у славі Його. Відмовимось від Бога – будемо існувати у вічній темряві. Оберемо добро і святість – будемо жити у Царстві Божім. Оберемо гріх і зло – будемо перебувати у царстві гріха.

Різдво Христове принесло людям найвищу істину. У ньому засвітило «світові світло розуму». Прийшов Господь – і всюди розлилося світло правдивої релігії. Тепер ми знаємо, що Бог наш, Який створив небо і землю, є Бог святості і любові. Це Світло Христове стало доступне мудрецю і простій людині, опромінило всі спраглі правди серця.

У ці святкові дні наші духовні очі звертаються до Вифлеєму, де прості, неосвічені пастухи серед нічної тиші почули звістку, якої чекало людство вже не одне століття. Ці ізраїльські пастухи стали першими учасниками Благовістя Христового, бо прийшли до бідних ясел, віддали свій поклін і щирі дари своїх сердець Тому, Хто перемагаючи усі закони природи, став у «всьому подібний до нас» (Євр. 4:15), вони прийняли радісну новину і понесли її до своїх рідних і знайомих. Так і миз вами у ці радісні дні несемо від дому до дому вістку Різдва. Ми ділимося радістю, любов’ю та щирим бажанням щастя один одному.

Кожен християнин у Світлі Різдвяні дні повинен керуватися прагненням відкрити своє серце Новонародженому Христу Спасителю, огріти Його теплом любові, обдарувати всім, на що спроможна наша душа, розділити радість Його Різдва з тими, кому важко, хто хворіє, ув’язнений, немічний, самотній чи бідний. Святитель Іоан Золотоустий повчає: «Дай хліб і візьми рай; дай мале і візьми велике, дай смертне і візьми безсмертне, дай тлінне і візьми нетлінне… Дай бідному і, навіть якщо ти будеш мовчати, тисячі уст заговорять на твій захист. Бо милостиня і жертовність встане і захистить тебе. Ці чесноти це викуп твоєї душі».

 В сьогоднішній час у кожного українця одна думка і одне бажання – щоб в нашій Державі запанував мир. Щоб сили зла, які намагаються нашу країну розділити, знищити, посіяти ненависть, внести спокуси у свідомість людей, були переможені. Різдво Христове своїми піснеспівами нагадує, що «З нами Бог!». Господь завжди з своїм народом з своїми синами і дочками. А, щоб залишатися дітьми Божими, нам потрібно покаятися в гріхах і беззаконнях і жити по вірі, як належить християнам. І тоді Господь подарує нам перемогу над видимими і невидимими ворогами і Свій благословенний мир в Україні і в усьому світі. Тому Церква закликає всіх людей доброї волі робити все можливе для відродження миру.

 Тож у радісні дні Боговтілення я щиро вітаю вас всечесні отці і кожного християнина, усіх хто захищає українську землю і допомагає встановити мир з Новим 2015 роком та Світлим Різдвом Христовим. Нехай у ваші домівки ніколи не приходить горе, нехай ніколи ваші серця не стискаються від болю і страждань, нехай кожна українська родина у цьому Новому році збагатиться усілякими достатками та благословенням Божим. Бажаю всім здоров’я, духовних та тілесних сил для відданої праці у винограднику Божому для розбудови Церкви Христової та зміцнення Української Держави. Закликаю на вас всещедре благословення Новонародженого Христа Спасителя.

Єпископ Коломийський і Косівський Юлін

2015 р.